USŁUGI

STOMATOLOGIA

MEDYCYNA ESTETYCZNA

Leczenie zachowawcze

Stomatologia zachowawcza to szereg zabiegów wykonywanych w celu utrzymania zdrowia i estetycznego wyglądu zębów.  Dzięki metodom stomatologii stosowanym w naszych gabinetach na Retkini w Łodzi zapewniamy pacjentom utrzymanie naturalnych, zdrowych zębów oraz pięknego uśmiechu. 

Kładziemy duży nacisk na  profilaktykę – zalecamy i przypominamy pacjentom o  kontrolowaniu stanu uzębienia co najmniej raz na 6 miesięcy. Wykrycie próchnicy w początkowym jej stadium jest bardzo istotne i pozwala łatwiej uporać się z problemem.

W leczeniu próchnicy stosujemy wysokiej klasy, trwałe, pełnokompozytowe wypełnienia światłoutwardzalne. Dzięki szerokiej gamie kolorów wypełnień zapewniamy estetyczny wygląd leczonego zęba, zbliżony do jego naturalnego wyglądu.

W przypadku dużych ubytków w zębach bocznych (przedtrzonowe, trzonowe) proponujemy wykonanie wkładów lub nakładów (inlay/onlay/overlay). Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest dokładne rekonstruowanie kształtu anatomicznego zęba przy zachowaniu jego naturalnego wyglądu, a także zapewnieniu jego trwałości, elastyczności i odporności na ścieranie (ochrona przed ścieraniem siekaczy u osób cierpiących na bruksizm).

​

Leczenie endodontyczne

​

1.    Kiedy ząb wymaga leczenia kanałowego?

Wdrożenie tej metody jest niezbędne, kiedy dojdzie do zapalenia lub zakażenia miazgi.

Najczęstsze przyczyny, które są odpowiedzialne za tego typu stany to:

•    głęboka próchnica,

•    wielokrotne zabiegi wykonywane na zębie,

•    złamanie lub pęknięcie zęba.

​

2.    W jaki sposób przebiega leczenie kanałowe?

Zabieg jest zawsze przeprowadzany w znieczuleniu i rozpoczyna się od otwarcia komory zęba oraz usunięcia martwej lub żywej miazgi w stanie zapalnym. Następnie stomatolog lokalizuje ujścia kanałów korzeniowych i przystępuje do ich opracowania. Po dokładnym oczyszczeniu wypełnia je specjalnymi uszczelniaczami. Szczelne zamknięcie światła kanału uniemożliwia przedostawanie

się bakterii z jamy zęba do tkanek okołowierzchołkowych.

​

Protetyka

1.    Czy po wstawieniu uzupełnienia protetycznego nie będzie ono za bardzo rzucało się w oczy?

Jest to aspekt, który często nurtuje pacjentów przed podjęciem potencjalnej decyzji o skorzystaniu z usług protetyka. Zachowanie estetycznego i naturalnego wyglądu zębów jest bardzo istotne, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Dlatego też materiały, z których wykonywane są obecnie uzupełnienia protetyczne, dostępne są w kolorystyce naturalnych zębów. Co więcej, kolor surowca dobierany jest indywidualnie do fizjologicznych zębów pacjenta. Dzięki temu uzupełnienie protetyczne nie odbiega zabarwieniem od naturalnego uzębienia. Pozwala to na zachowaniu estetycznego, naturalnego wyglądu, przy jednoczesnym utrzymaniu prawidłowej mechaniki i funkcji narządu żucia.

2.    Od czego zależy dobór konkretnego rodzaju uzupełnienia protetycznego?

Jako że obserwuje się różne rodzaje i rozległości ubytków uzębienia, stosuje się też różne rodzaje uzupełnień protetycznych. Kryteria dopasowania konkretnego rodzaju uzupełnienia protetycznego zależą od kilku czynników. Pierwszym z nich jest rozległość i zakres ubytków w garniturze zębowym u konkretnego pacjenta. Podstawową wytyczną jest ilość brakujących zębów. Istotne w tym jest też to, czy ubytek dotyczy sąsiadujących ze sobą zębów czy też leżących w pewnej odległości od siebie. Ponadto bardzo ważną kwestią jest stan pozostałego uzębienia, ponieważ niektóre z uzupełnień protetycznych (zwłaszcza stałe, w tym korony stomatologiczne i mosty protetyczne) mocowane są do naturalnych zębów, inne zaś do implantów. Oczywiście w doborze optymalnego rodzaju uzupełnienia bardzo ważne są preferencje i oczekiwania pacjenta.

​

3.    Jakie uzupełnienia wykonujemy? 

•    licówki porcelanowe

•    korony i mosty porcelanowe na metalu

•    korony pełnoceramiczne  na podbudowie z Cerkonu

•    mosty porcelanowe na podbudowie z Cerkonu

•    korony tymczasowe

•    wkłady koronowo-korzeniowe

•    protezy akrylanowe całkowite i częściowe

•    protezy natychmiastowe

•    protezy szkieletowe

•    systemy bezklamrowe: zatrzaski, zasuwy, teleskopy

•    szynoprotezy

•    naprawy protez

•    szyny relaksacyjne

•    szyny podwyższające zwarcie

​

Leczenie implantologiczne – implanty

​

1.    O implantach

W naszych gabinetach stomatologicznych na ul. Armii Krajowej 54 i Przełajowej 22a w Łodzi oferujemy Państwu pojedyncze implanty marki Osstem oraz system mikroimplantów do protez – Intra-Lock.

Wszczepienie implantów to całkowicie bezbolesna metoda uzupełnienia braków w uzębieniu, trwalsza i bardziej komfortowa niż klasyczna protetyka.

2.    Przed planowanym zabiegiem

Pacjent proszony jest o wykonanie kontrolnego badania krwi. Lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad, w którym koncentruje się głównie na przebytych chorobach serca, płuc, wątroby, nerek, ewentualnej cukrzycy, choroby tarczycy czy zaburzeniach krzepnięcia krwi. U osób w wieku średnim, w tym głównie kobiet, ważny jest wywiad pod kątem osteoporozy, gdyż to od niej zależy gęstość kości i powodzenie zabiegu.

3.    Jak długo trwa zabieg wszczepienia implanta?

Zabieg rozpoczyna się podaniem znieczulenia miejscowego, dzięki czemu staje się on niebolesny dla pacjenta. Założenie pojedynczego implanta trwa około 20-30 minut.

Po zabiegu pacjent czuje się jak po klasycznych zabiegach stomatologicznych. Pacjent może wrócić do swoich normalnych obowiązków.

4.    Kiedy ząb będzie gotowy?

Gojenie wszczepionego implanta trwa ok. 4-6 miesięcy, w zależności od jego lokalizacji. Po tym czasie można założyć na nim pracę protetyczną czyli koronę zęba. 

5.    Jak lekarz wykonuje koronę zęba? 

Lekarz, za pomocą specjalnych mas elastomerowych, wykonuje wycisk protetyczny w ustach pacjenta oraz fotografuje kształt i ogólny wygląd uzębienia. Oddaje wycisk i fotografie  do laboratorium, na podstawie których technik modeluje koronę zęba pasującą wizualnie do pacjenta.

6.    Co to jest most protetyczny oparty na implancie?

Most protetyczny oparty na implantach wykonuje się gdy konieczna jest odbudowa większej ilości zębów. Dla przykładu, gdy brakuje 4 zębów, wszczepia się jedynie dwa implanty, które posłużą następnie jako filary dla wszystkich czterech zębów. 

Procedura wykonania mostu jest analogiczna do metody pojedynczych implantów.

7.    Czym są protezy ruchome na implantach? 

W tej metodzie wykorzystujemy implanty marki Intra-Lock. Uzupełnienia te cieszą się dużą popularnością wśród osób które nosiły standardowe protezy ruchome. Wykorzystanie implantów jako podpór do protezy całkowicie eliminuje wady protez standardowych, uzupełnienie ma doskonałą retencję i stabilizację – co zwiększa komfort życia. Brak ruchomości protez umożliwia korzystanie z nich w sposób komfortowy i pewny.

​

Periodontologia

Periodontologia jest to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej.

1.    W jaki sposób przebiega leczenie chorób przyzębia i dziąseł?

W gabinetach stomatologicznych doktor Joanny Prażanowskiej leczenie periodontologiczne na ogół rozpoczynamy do usunięcia osadów oraz kamienia nazębnego. Daje to możliwość obniżenia ryzyka pojawienia się stanów zapalnych. Na tym etapie wykonywane są także zabiegi mające na celu poprawę uzębienia. W drugiej fazie procesu terapeutycznego lekarz dentysta eliminuje stany zapalne oraz zajmuje się regeneracją tkanek przyzębia, dziąseł oraz kości.

2.    Jakie procedury medyczne stosujemy podczas leczenia chorób przyzębia?

Jedną z procedur jaką wykonujemy w naszych gabinetach stomatologicznych w Łodzi na Retkini w celu leczenia chorób przyzębia i dziąseł jest kiretaż. Jest to zabieg polegający na dokładnym usunięciu z kieszonek dziąsłowych kamienia nazębnego. Kieszonki pogłębiają się na skutek rozwijającej się parodontozy w szczelinie znajdującej się między zębem a dziąsłem.

​

Stomatologia dziecięca

Oferujemy pełen zakres zabiegów u dzieci w różnym wieku, m.in.

•    profilaktykę próchnicy

•    leczenie zębów mlecznych oraz stałych

•    fluoryzację

•    lakowanie

•    leczenie stanów pourazowych zębów mlecznych i stałych

•    leczenie chorób błon śluzowych oraz chirurgię stomatologiczną dziecięcą

​

Ortodoncja- aparaty ruchome

W naszych gabinetach leczymy wady zgryzu za pomocą aparatów ruchomych. Wykonanie aparatu poprzedza wywiad z pacjentem, następnie omawiany jest plan leczenia. Wykonuje się wycisk za pomocą specjalnych mas elastomerowych na podstawie którego wykonywanych jest aparat ortodontyczny-ruchomy. Na kolejnej wizycie pacjent otrzymuje indywidualny aparat ruchomy, który lekarz dentysta dopasowuje do pacjenta. Wizyty kontrolne polegające na adaptacji aparatu do zmian w zgryzie odbywają się co 4-6 tygodni.

​

Profilaktyka stomatologiczna

Piaskowanie – zabieg ten wykonujemy w naszych gabinetach na Retkini. Polega na pozbyciu się osadu, przebarwień oraz kamienia nazębnego przy pomocy strumienia wody z dodatkiem drobinek czyszczących.

Skaling – zabieg polegający na usunięcia kamienia nazębnego za pomocą specjalnej końcówki wykorzystującej ultradźwięki.

​

Wybielanie

W naszych gabinetach stomatologicznych na Retkini w Łodzi mogą Państwo wykonać zabieg wybielania zębów. 

Przebarwienia zewnątrzpochodne, spowodowane może być takimi czynnikami jak picie kawy, herbaty czy paleniem papierosów. Wybielenie takich przebarwień w naszym gabinecie na ul. Armii Krajowej 54 oraz Przełajowej 22a w Łodzi wykonujemy na jednej wizycie metodą piaskowania lub na dwóch wizytach za pomocą wykonania specjalnej szyny do której pacjent nakłada żel wybielający i stosuje przez kilka nocy w domu.

Przebarwienia wewnątrzpochodne występują w martwych zębach lub po przyjmowaniu niektórych leków. Jest to procedura dwu-trzy wizytowa, podczas której lekarz umieszcza  w komorze zęba specjalną wkładkę wybielającą i pozostawia ją na kilka dni. Czynność tą powtarza się 2-3 razy. 

​

Rentgen stomatologiczny – radiowizjografia

Zapraszamy do naszych gabinetów na Retkini na ul. Armii Krajowej 54 i ul. Przełajowej 22a na wykonanie zdjęć RTG zębów.

​

Toksyna botulinowa (botoks)

Wstrzykiwanie botoksu pomaga w mało inwazyjny sposób wygładzić istniejące zmarszczki mimiczne, tj.: kurze łapki, zmarszczki na czole i tzw. zmarszczkę lwią między brwiami.

Od niedawna stosuje się je także do uniesienia opadających kącików ust, tzw. zmarszczek palacza nad górną wargą, a nawet na "pomarańczową skórkę" na brodzie. Zupełną nowością jest wykorzystywanie botoksu do zmniejszania zmarszczek na szyi i dekolcie.

W naszych gabinetach w Łodzi na Retkini na ul. Armii Krajowej 54 i ul. Przełajowej 22a specjaliści pomogą Ci dobrać najlepsze dla Ciebie zabiegi z wykorzystaniem botoksu.

​

Mezoterapia

Mezoterapia to wprowadzanie za pomocą drobnych iniekcji bezpośrednio w głąb skóry preparatów odżywczych, regenerujących, leczniczych. Maleńkie igły przebijają barierę naskórka i docierają wprost do skóry właściwej, w której aktywne działanie aplikowanych aminokwasów, mikroelementów, ekstraktów roślinnych, witamin lub kwasu hialuronowego jest najskuteczniejsze. Substancje dopasowuje się do zdiagnozowanego problemu natury estetycznej.

Mezoterapia doskonale sprawdza się w przypadku eliminowania zmarszczek, bruzd i wiotkości skóry na twarzy, dekolcie i w innych partiach ciała. Zabiegi tego typu stosuje się również w przypadku problemów z cellulitem, trądzikiem, bliznami, a nawet wypadaniem włosów oraz łysieniem. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zahamowanie starzenia skóry. Mezoterapia stymuluje fibroblasty do produkcji elastyny i kolagenu, poprawia metabolizm i mikrokrążenie skóry, stymuluje powstawanie nowych naczyń krwionośnych i procesy regeneracyjne. Pomaga w przypadku cery poszarzałej, pełnej przebarwień, o nierównym kolorycie.

​

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

​

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego polega na wstrzyknięciu preparatu bezpośrednio w miejsce, które chcemy skorygować – wypełnić zmarszczki, nawilżyć czy poprawić np. kontur ust. Nowej generacji produkty dają szeroki zakres możliwości i są przy tym bezpieczne dla zdrowia.

Kwas hialuronowy jest naturalną substancją występującą we wszystkich tkankach człowieka, głównie w skórze. Dzięki swojej unikalnej właściwości jaką jest zdolność wiązania bardzo dużych ilości wody jego głównym zadaniem jest regulacja uwodnienia tkanek. Skóra zawierająca prawidłowe stężenie kwasu jest dobrze nawilżona i jędrna. Substancja ta odpowiada również za regulację odpowiedzi zapalnej, bierze udział w gojeniu ran oraz chroni komórki przed działaniem wolnych rodników.

W miarę upływu lat zawartość naturalnego kwasu hialuronowego w skórze maleje. Widocznym efektem niedoboru jest suchość i wiotkość skóry, powstawanie zmarszczek oraz zmiany objętości twarzy. Dodatkowo upośledzone są reakcje odpornościowe i procesy gojenia ran.

Współczesna medycyna estetyczna dysponuje różnorodnymi preparatami wypełniającymi których podanie uzupełnia braki naturalnego kwasu hialuronowego. Ma to na celu wypełnienie zmarszczek i fałdów, przywrócenie objętości tkanek, poprawę nawilżenia i napięcia skóry. Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego charakteryzują się bezpieczeństwem stosowania oraz bardzo dobrymi efektami kosmetycznymi zabiegu. Poza tym, kwas ten ma wysoką zgodność biologiczną, dlatego po zabiegach z jego użyciem rzadko występują reakcje alergiczne.

​

Osocze bogatopłytkowe „wampirzy lifting”

Wampirzy lifting nazywany inaczej mezoterapią krwią albo zabiegiem regeneracyjnym z użyciem osocza bogatopłytkowego polega na wypełnianiu zmarszczek własną krwią pacjenta. Jest to nieinwazyjna, naturalna metoda, z której szczególnie chętnie korzystają kobiety borykające się z pierwszymi objawami starzenia się skóry, wiotkością, zmarszczkami, utratą blasku i jędrności. Polecana jest również pacjentom unikającym botoksu albo metod operacyjnych. Biostymulacja tkanek z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego sprawdza się ponadto u osób borykających się z trudno gojącymi się ranami, bliznami potrądzikowymi oraz problemami z wypadaniem włosów. Jest to zabieg na tyle bezpieczny, że korzystać z niego mogą nawet alergicy. Preparaty na bazie własnej krwi są bowiem biologicznie obojętne dla osób uczulonych.

Osocze pozyskuje się poprzez odwirowanie w specjalnym urządzeniu pobranej wcześniej krwi pacjenta. Wirówka oddziela krwinki od osocza. W kolejnym etapie lekarz zagęszcza tak pozyskany preparat i dodaje odczynnik stymulujący płytki do produkcji białek, które następnie powodują powstawanie nowych komórek, a przez to regenerację i rewitalizację skóry.

Z 20 ml krwi można uzyskać około 8-9 ml osocza. Taka ilość wystarcza na przeprowadzenie zabiegu na twarz. Efekty, jakie daje się zauważyć po zastosowaniu wampirzego liftingu to wyraźne ujednolicenie kolorytu, wygładzenie skóry, wypełnienie zmarszczek, poprawa ukrwienia, gęstości, napięcia i elastyczności, szybsze gojenie się ran.  Komórki macierzyste stymulowane są do namnażania się, a fibroblasty zaczynają produkować nowy kolagen.

​

Fibryna bogatopłytkowa

Fibryna bogatopłytkowa wstrzyknięta do tkanek powoli koaguluje, tworząc swego rodzaj żel - swoisty, całkowicie naturalny materiał dający efekt wypełnienia. Ponadto dzięki mezenchymalnym komórkom macierzystym i aktywowanym płytkom krwi, z których uwalniają się czynniki wzrostu, i-PRF ma regenerujący wpływ na otaczające tkanki.

W naszych gabinetach w Łodzi na Retkini na ul. Armii Krajowej 54 i ul. Przełajowej 22a specjaliści pomogą Ci dobrać najbardziej odpowiedni zabieg dla Twojej skóry.

Niniejsza witryna wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie i w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w urządzeniu końcowym. Informujemy, że masz możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Jeśli nie akceptujesz naszej Polityki plików cookies opuść tę stronę internetową.